24 lipca 2011

Wynajem mieszkań

Poradnik Wynajmu jak wskazuje nazwa zawiera bardzo dużo pomocnych wiadomości na temat wynajmu mieszkania.
Szczegółowo opisaliśmy zasady prawne definiujące wynajem mieszkań. Będziesz już wiedział jakie prawa i obowiązki przysługują Ci po podpisaniu umowy najmu.
Przygotowaliśmy zestawienie i omówienie średniej ceny wynajmu dla każdej dzielnicy dużych miast z podziałem na wielkość mieszkania do wynajęcia. Co pomoże Ci się lepiej zorientować w kosztach wynajmu mieszkań.
Dowiesz jaką pracą zajmuje się agencja nieruchomości i czy warto skorzystać z jej oferty pośrednictwa przy szukania mieszkania do wynajęcia lub chcąc wynająć mieszkanie.
Wynajem mieszkań nie zawsze bywa bezpieczny. Dzieje się tak przez oszustów chcących naciągnąć innych na duże pieniądze. Aby zaradzić temu opracowaliśmy kilka sprawdzonych sposobów łatwego zdemaskowani oszustów, ogłaszających się w Internecie i gazetach.
Ze strony Poradnika ściągniesz bez opłat przygotowane dokumenty  jak: wzór umowy wynajmu, wzór wypowiedzenia umowy, protokół zdawczo odbiorczy, wzór wypowiedzenia wysokości czynszu itd.

12 stycznia 2011

Wałbrzych 2009 cz. 1 Zamek w Książu

W 2009 r. byłem w Wałbrzychu po ok. dziesięcioletniej przerwie. Miasto prawię w żaden wcale się nie zmieniło. Aczkolwiek kilka kamienic w śródmieściu zostało odnowionych i kilka były w trakcje remontu. Wiem że to niewiele ale jednak coś idzie do przodu. 

Mieszkańcy Wałbrzycha narzekali że te odnowione kamienice to są własnościami wspólnot mieszkaniowych a miasto nic nie robi nawet podstawowych napraw dopiero wtedy gdy woda z dachu przecieka do 2 piętra. No a jak ma być? Prywatni właściciele wyremontują Wałbrzych a na miasto nie ma co nawet liczyć i trzeba się cieszyć że cokolwiek idzie do przodu. Choć ta jedna kamienica na 15 ulic. To już coś!! Tym bardziej gdy widzi się oczyma wyobraźni wszystkie kamienice odnowione, to... trudno będzie znaleźć drugie tak piękne miasto w Polsce. Nawet dzisiaj dla wytrawnego oka pozostałości fasad kamienic mogą zachwycać. Sądzę że kiedyś to miasto stanie się znaczącym ośrodkiem wypoczynkowym w Polsce. Może nawet współzawodniczyć z Mazurami. Za te 20-30 lat. Niestety :(

 Dziwi was to?
Mazurom łatwiej było przejść z gospodarki rolnej na agroturystykę i turystykę itd.  A jak to miało zrobić 140tyś. miasto oparte na ciężkim przemyśle (węglowym). Tu chciałem jeszcze zwrócić uwagę że to miasto było "samo", a nie jak miasta Górnego Śląska, którym "razem" łatwiej było przejść transformacje.
Jeszcze dodam że Wałbrzych jest najbardziej zielonym miastem w Polsce! i jako jedyne miasto posiada w swoich granicach 4 zamki!! A klimat ścisłej kamienicznej zabudowy wielkomiejskiej i poniemieckiej, te podwórka... jest unikalny. Chciałbym przejść się po tym mieście przed 1945r. musiało być wspaniałe(oczywiście tak bez Niemców ;) co można o nich powiedzieć to można ale to że byli złymi gospodarzami to w żadnym wypadku ). 

Żałuje ze nie posiadam jakiejś lustrzanki- cyfrowej ehhh i tego że jednak i tak mogłem zrobić parędziesiąt razy więcej zdjęć. Ale cóż....



25 07 2009
(wszystkie zdjęcia wykonane tego samego dnia)

Widok z tarasu przed główną fasadą zamku w Książu na wąwóz Pełcznicy i na Książański Park Krajobrazowy. 

Piękna puszcza. Chciałbym mieć taki widok z oka. Ogólnie miałem widok z okna na park Sobieskiego ale to jest jedna góra, a tu... piękne po prostu.

Fasada frontowa zamku w Książu. Prawdopodobnie odnowiona na potrzeby serialu "Twierdza szyfrów" lub tuż przed nim. Jak byłem tam 10 lat temu to akurat ten trawnik się zapadł parę metrów. Pod zamkiem jest wiele tuneli, które nie zostały jeszcze do końca zbadane i mają wiele tajemnic. Pod sam koniec wojny podobno pod zamek "wjechał" pociąg i śladu po nim do dzisiaj nie widać tym bardzie robi się to tajemnicze gdyż w tym pociągu podobno była "bursztynowa komnata" ;D Ja bym tam pomyszkował sobie troszeczkę :D ;) 

Tak wracając do zdjęcia, akurat na ślub wpadłem. Powóz z młoda parą stoi przed samym wejściem, po lewej stronie zdjęcia. Też... ajjjjj. Warto było nawet na te 5min. tam wpaść. 

Fasada w pełni przedstawia swoje majestatyczne piękno. 
Z wierzy w bardzo pogodne dni widać gołym okiem Wrocław. 

Tył bramy wjazdowej do zamku (od strony zamku). To znaczy ta brama wjazdowa jest tuż przed samym zamkiem bo jest jeszcze że tak powiem "zwykła" bram przy wjeździe na dawny teren zamku. Bramy te stały samodzielne, teren zamkowy nie był nigdy otoczony żadnym ogrodzeniem. 
Kupić dobrą lustrzankę i tam wrócić!!!! ;( 

Zamek z profilu. 
  • Zdjęcie zrobione z tarasu widokowego. Zapiera dech w piersi. 
  • Niczym potężny okręt płynący spokojnie po wzburzonym morzu. 

  • Powiedziałem sobie że nie będę powtarzał artykułów, informacji, które są w Wikipedii. A jak będą braki to sam napiszę artykuł do Wikipedii. 
  • Zadziwia mnie tak mało informacji o zamku w Książu. Chyba znalazłem swoją pierwszą ofiarę ;)

  • <---- Z lewej strony sprawdz ranking najpopularniejszych postów i archiwum bloga <----

7 stycznia 2011

Dreptanka na rondzie Jazdy Polskiej

Co to jest dreptanka? Już tłumaczę. Tak nazwałem napisy właśnie wydreptane w śniegowym puchu.
Takowa dreptanka jest trudno do dostrzeżenie z ziemi, chyba że jest zrobiona na jakimś wzgórzu.
Pierwszą dreptankę zauwarzyłem gdzieś na początku stycznia na rondzie Jazdy Polskiej. Brzmiała "JEZU UFAM TOBIE". Istniała ona do świąt. Myślałem że komuś się musiało nudzić ale w środę zauważyłem nową brzmiącą trochę inaczej cytuje: "JEBAĆ PO". Jedną można było uznać za przypadek ale druga... to już umyślne działanie. Czy będzie ich więcej? Czy sławą dorównają kręgom w zbożu, a czy...?
Oto kilka zdjęć. Klikając na nie można je powiększyć.

05 01 2011r.

05 01 2011r.
Napis jest zwrócony na południe.
Ale jak równiutko i dokładnie są wydeptane te litery i w cale nie widać kroków między nimi.

<---- Z lewej strony sprawdz ranking najpopularniejszych postów i archiwum bloga <----

Wróble w Carrefour'rze w Arkadii.

Na początku listopada będąc po długiej przerwie w Arkadii, w tamtejszym Carrefour'rze moją uwagę przykuło cichutkie ćwierkanie. Po chwili zauważyłem wróbla, a później kolejne. Spora ich była gromadka. Widok ten mnie ucieszył. Miło było robić zakupy i wsłuchiwać się w radosne ćwierkanie. Tak! Wiem! gorzej jakby mi któryś narobił... ale na szczęście zawsze obywało się bez przykrych doświadczeń :p 

Były na pewno do Świąt. Po Świętach niestety ich już nie usłyszałem i nie zauważyłem. Szkoda. 

Ciekawi mnie ile osób przystanęło na chwilę, przegrywając wyścig do kasy, żeby posłuchać i poszukać wzrokiem tych zwierzątek. W końcu to był niecodzienne doświadczenie. 


<---- Z lewej strony sprawdz ranking najpopularniejszych postów i archiwum bloga <----

Chwilka w Warszawie

Postanowiłem założyć nową kategorie: Chwilka w Warszawie.

Będę w niej opisywał i umieszczał zdjęcia właśnie z chwil niezwykłych, które trudno zauważyć w codziennym pędzie, a które jednak istnieją i chcą być zauważone przez innych.

<---- Z lewej strony sprawdz ranking najpopularniejszych postów i archiwum bloga <----

3 stycznia 2011

Warszawa dobrze widoczna

Przedstawiam wam zdjęcie zrobione z najwyższego piętra pewnego wieżowca.
Był one robione aparatem w telefonie komórkowym wiec przepraszam za jakość. Wiem że lustrzanką wyszłyby o niebo lepsze ale gdybym miał lustrzankę to może bym się pokusił o zrobienie zdjęcia panoramicznego,a tak....
Mam nadziej że kiedyś w końcu uzbieram na dobry aparat ;)
Zdjęcia wykonane 01.01.2011r. Zrobiłbym z dachu ale w Warszawie okropnie wtedy wiało.

  
Centrum Warszawy w całej swej okazałości.
Po lewej gmach Politechniki Warszawskiej.

 
 Po środku widać charakterystyczną zabudowę alei Wyzwolenia


Pozostałość starej Śródmiejskiej zabudowy. Po prawej kościół Najświętszego Zbawiciela

 Studnia śródmiejska. Uwagę przykuwa lewa ściana. Bardzo wąska i długa z pewnością ma duże straty ciepła. Takie ściany są jak blizny na ciele Warszawy. Szkoda...

Widok na południową cześć Warszawy, Mokotów. Ul. Polna w tle kominy elektrociepłowni "Siekierki"


Widok na ul. Armii Ludowej w tle po lewej stronie budynki biblioteki narodowej a w środku gmach GUS

Widok na park a na pierwszym planie kolumna pomnika "Jazdy Polskiej"

 Widok na południowio-zachodnią cześć Warszawy, Mokotów.

 Plac Zbawiciela, wierze kościóła Najświętszego Zbawiciela w tle budowa stadionu narodowego.

ul. Mokotowska i  plac Zbawiciela


Pajęczynka ;) po szybie na stacji metra Politechnika.

Na zdjęciach tego nie widać ale najdalszym obiektem który dostrzegłem był bardzo wysoki komin, aż się zdziwiłem bo sądząc po odległości i jego widoczności musiał być wyższy od Pałacu Kultury. Sprawdziłem był to komin elektrociepłowni "Kawęczyn" 300 metrów a Pałac Kultury i Nauki 230,7 m.wysokości. Czyli w szare zimowe południe, dość przejrzyste widok rozciąga się w promieniu 10km obejmując prawie cała Warszawę.
Można się w jakiś piękny letni dzień pokusić o coś takiego: gigapanorama Paryża tylko trzeba się jeszcze zastanowić czy nie znalazłoby sie jeszcze jakiejś lepszej lokalizacji bliżej centrum ale tam z kolei duży obszar będą zasłaniać wieżowce ale to przyszłość...

<---- Z lewej strony sprawdz ranking najpopularniejszych postów i archiwum bloga <----

2 stycznia 2011

22 06 2009
Może to nic takiego ale pierwszy raz się spotkałem żeby zegar cyfrowy wyświetlał 24 a nie 0:00. Niestety nie wyświetla już 24:01 tylko klasycznie 0:01 :/

<---- Z lewej strony sprawdz ranking najpopularniejszych postów i archiwum bloga <----

Zachód słońca

20 06 2009
Zachód słońca w Rawie Mazowieckiej. Zdjęcie zrobione z mojego balkonu.

<---- Z lewej strony sprawdz ranking najpopularniejszych postów i archiwum bloga <----

Las Rawski

Na południe od Rawy Mazowieckiej Las Rawski. Można go ująć w trójkąt z wierzchołkami w Księżej Woli, Leopoldowie i Podlas. Las przecina na dwie części trasa Warszawa - Katowice. Wybierając się na rowerowe wycieczki głównie eksploatowałem jego zachodnią część. Na przyległych polach i w samym lesie mając dużo szczęście można spotkać sarny. Parę razy mi się to udało. Naprawdę robi wrażenie widok sarny na zielonym polu zboża. Jak jej łeb raz to wystaje raz to zanurza niczym na morskich falach.
Wyjeżdżając z Rawy i zmierzając na południe nachylenie terenu stopniowo się podnosi po czym na początku lasu stromiej opada.

21 05 2009
Równina Mazowiecka pod Rawą Mazowiecką.W tle las rawski. 

17 04 2009
Zdjęcie zrobione z punktu obserwacyjnego na skraju lasu w kierunku zachodnim. 
Tu właśnie widziałem tą sarnę ;)
Czy to jest punkt obserwacyjny? Nie wiem. W każdym razie konstrukcja stara, chybocąca się i trzeszcząca. Przybita do drzewa. 

21 04 2009
Widok na Rawę Mazowiecką. Po powiększeniu ten biały największy punkt to wieżowiec dawnych zakładów mięsnych. 

17 05 2009
Piaszczysta droga mazowiecka.

21 05 2009 
Droga w rawskim Lesie

 21 05 2009
Kanawalie w rawskim lesie.


<---- Z lewej strony sprawdz ranking najpopularniejszych postów i archiwum bloga <----